Zobacz jak odradzało się nasze miasto

Na co dzień cieszymy się pięknem naszego miasta. Drogi Czytelniku, a czy potrafisz sobie wyobrazić, że zupełnie niedawno Jasło było jednym wielkim gruzowiskiem? Miasto, które przed wojną nazywano „Perłą Podkarpacia” hitlerowski okupant zniszczył zupełnie, ograbiając Jaślan z ich wiekowego dorobku. Wiele lat trwała odbudowa. Wkrótce otwarta zostanie wystawa zdjęć dokumentujących odrodzenie Jasła. Przyjdź i doceń wysiłek ludzi, którzy wydźwignęli nasze miasto z gruzów. Porównaj wygląd znajomych miejsc na przestrzeni 40 lat po wojnie z tym co jest dzisiaj.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Jasielski Dom Kultury. Fotografie – będzie ich 250 – zgromadziła i przygotowała Felicja Jałosińska z SMJiRJ.

Szczegóły projektu na plakacie.

W dniu otwarcia wystawy, 12 października br. Referaty wygłoszą członkowie SMJiRJ Wiesław Hap oraz Jacek Nawrocki.

/ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.