Jest już nowy, jubileuszowy „Kalendarz Jasielski”

Światło dzienne ujrzał właśnie „Kalendarz Jasielski” na 2012 r. Wydawnictwo jest wyjątkowe, bo to już jego 20. edycja. Jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięć Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Zespołem Redaktorskim kierowała Felicja Jałosińska. W ostatnim wydaniu programu „Telewizji Jasło” opublikowany został wywiad z wiceprezes SMJiRJ.

Felicja Jałosińska przestawiła w nim egzemplarze kalendarza: sprzed 20 lat i najnowszy jubileuszowy. W materiale tym dowiadujemy się również jakie zmiany nastąpiły podczas minionych dwóch dekad zarówno w formie jaki i treści opracowania.

Jubileuszowe wydanie jest bardzo obszerne, na jego kartach znajdziemy oprócz danych typowych dla każdego kalendarza  m.in.:

  • dane teleadresowe instytucji naszego powiatu
  • 294 informacje historyczne
  • wiele ciekawostek geograficznych
  • inne przydatne informacje potrzebne w codziennym życiu np. rozkłady jazdy, diety, porady jak radzić sobie w różnych przypadkach, np. po użądleniu pszczoły, itd.

Co roku do Stowarzyszenia napływa wiele pochlebnych informacji, jak też podpowiedzi, co w tym wydawnictwie zmieniać. Świadczą one o dużym zainteresowaniu  „Kalendarzem Jasielskim”. W materiale filmowym Felicja Jałosińska odniosła się do tej kwestii. „Kalendarz” wrósł w klimat jasielski. Został przyjęty przez społeczność jasielską bardzo pozytywnie. My się cieszymy, że po prostu możemy co roku, dzień w dzień mieć kontakt z naszymi użytkownikami „Kalendarza”, z naszymi sponsorami. Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, że możemy wydawać ten „Kalendarz”.

Obejrzyj materiał filmowy TV Jasło Jubileuszowe wydanie „Kalendarza Jasielskiego”.

/ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.