W hołdzie żołnierzom walczącym o niepodległość

To była piękna uroczystość. Przez miasto, pod pomnik bohaterów Armii Krajowej, przeszła kompania honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. Był apel poległych i salwy honorowe. Pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów, a wcześniej przypomniano zasługi bohaterskich żołnierzy. 

Uroczystość ku pamięci o Armii Krajowej i innych formacji walczących o niepodległość zorganizowano przy okazji 10-lecia wzniesienia pomnika przy ul. Staszica. Organizatorem było Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Burmistrz Miasta Jasła.

Wśród obecnych była też nasza delegacja. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego złożyli wiązankę kwiatów.

Na zdjęciu reprezentanci naszego Stowarzyszenia (od lewej): Andrzej Gawlewicz, Wiesław Hap i Felicja Jałosińska. Warto wspomnieć, że wiceprezes SMJiRJ Andrzej Gawlewicz jest autorem projektu pomnika, który niewątpliwie jest też ozdobą miasta.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele OO. Franciszkanów. Po południu w Jasielskim Domu Kultury odbyła się okolicznościowa Akademia.

 /ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.