Wystawa i wykład o Ignacym Łukasiewiczu

Ignacy Łukasiewicz to postać wyjątkowa. To on wynalazł lampę naftową, a właśnie w Jaśle-Ulaszowicach zbudował pierwszą na świecie destylarnię ropy naftowej. W tym roku obchodzimy 190 rocznicę jego urodzin i 130 rocznicę jego śmierci. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna, ZSM Nr 3 Gimnazjum Nr 2 w Jaśle, którego patronem jest Łukasiewicz, oraz nasze Stowarzyszenie, przygotowały specjalne przedsięwzięcie upamiętniające tego pioniera przemysłu naftowego.

Zapraszamy na wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oraz na wykład o życiu i działalności Łukasiewicza. Wykład wygłosi Prezes Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego Wiesław Hap, w najbliższy piątek, 16 marca o godz. 11, w Czytelni Głównej MBP.

 

Bliżej o tym wydarzeniu, na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znajdziesz tu też najważniejsze informacje na temat przedsięwzięć upamiętniających w naszym mieście dokonania tego tak zasłużonego człowieka dla naszego kraju i regionu.

Kliknij tutaj: Rozświetlić ciemność – życie i działalność Ignacego Łukasiewicza. Informacja o Łukasiewiczu pierwsza w aktualnościach.

Zdjęcie główne ze strony http://www.gim2jaslo.edu.pl .

/ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.