Kwestując na rzecz odnowy zabytków Starego Cmentarza

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, podobnie jak w poprzednich latach, brało udział w kwestach na rzecz odnowy zabytków na Starym Cmentarzu w Jaśle. Członkowie SMJiRJ zbierali pieniądze do puszek wspólnie z harcerzami, licealistami oraz osobami publicznymi. Dzięki hojności jaślan i osób odwiedzających cmentarz przy ul. Zielonej udaje się ocalić od zniszczenia stare figury i nagrobki, udaje się na nowo ukazać ich piękno.

Zachęcam do przeczytania artykułu pióra Damiana Palara na portalu TerazJasło.pl, w którym przytoczono wypowiedzi Tomasza Kasprzyka, członka zarządu SMJiRJ, skarbnika Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Starego Cmentarza. Aby przeczytać ten tekst kliknij tutaj.

Na zdjęciach poniżej Tomasz Kasprzyk kwestujący wspólnie z Andrzejem Czerneckim burmistrzem Jasła oraz Felicja Jałosińska wraz z Alicją Zając Senator RP Ziemi Jasielskiej. Fotografie z portalu Jaslonet.pl autorstwa Przemysława Janasa.

Prezes Stowarzyszenia Wiesław Hap (w środku) kwestował razem z harcerzami i instruktorami ze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” z Gimnazjum Nr 2 w Jaśle (fot. Szymon Kosicki).

/ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.