Zaproszenie na II Marsz Wolności

I masz wolnosciSzanowni Członkowie i Sympatycy naszego Stowarzyszenia

W piątek 1 sierpnia 2014 r., w dokładną 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i na kilka dni przed 71. rocznicą Akcji uwolnienia więźniów w Jaśle zapraszam na godzinę 20.15 pod Pomnik AK (obok sądu) do  udziału w II Jasielskim Marszu Wolności ku czci uczestników i ofiar „Pensjonatu”. Jego organizatorami są: Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i Hufiec ZHP w Jaśle.

Po części „słownej” oraz obejrzeniu fragmentów wspomnień Pana Pułkownika Dąbrowy – Kostki i wysłuchaniu dwóch okolicznościowych piosenek, w towarzystwie zapalonych pochodni  około 21.20 wyruszymy trasą „odskoku” uczestników Akcji w kierunku Żółkowa, by tam na placu przed kościołem zapalić symboliczny ogień pamięci, odczytać okolicznościowy Apel i odśpiewać ze specjalnie przygotowanych śpiewników kilka pieśni żołnierskich i partyzanckich.

Marsz zakończy się około godziny 22.30, po czym jego uczestnicy na własną rękę wracają do domów. Za udział, a szczególnie za powrót, osób niepełnoletnich organizatorzy nie biorą odpowiedzialności. Powinny być one pod opieką rodziców, nauczycieli lub innych upoważnionych przez rodziców pełnoletnich opiekunów. Mile widziane są przyniesione przez uczestników Marszu pochodnie lub świece (lampiony) oraz chorągiewki lub niewielkie flagi w barwach narodowych.

Prezes SMJiRJ
Wiesław Hap

pensjonatO akcji „Pensjonat” możesz dowiedzieć się więcej czytając komiks Piotra Hudymy. W ubiegłym roku był wystawiony na planszach przy Sądzie Rejonowym w kierunku pomnika Armii Krajowej. Opracowanie zamieściliśmy na naszym portalu. Kliknij tutaj.

Obok strona tytułowa publikacji.

Na naszej stronie  znajdziesz też relację z I Marszu Wolności w roku ubiegłym. Kliknij tutaj.

Na zdjęciu harcerze z Jasła podczas I Marszu, w ubiegłym roku.

/ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.