Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym „Jasło – Moje Miasto”

Anna Benkhaled II nagroda (1)

 W przyszłym roku Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego obchodzić będzie swoje pięćdziesięciolecie. Jest ono wydawcą szeregu publikacji, inicjatorem i organizatorem wielu przedsięwzięć i konkursów, m.in. takich jak cykliczny Turniej Wiedzy o Jaśle czy Konkurs Fotograficzny „Jasło – Moje Miasto”.

I właśnie do udziału w tym ostatnim, którego współorganizatorem jest jasielski Młodzieżowy Dom Kultury, zapraszamy wszystkich młodych i starszych pasjonatów fotografii z Jasła i i regionu. W tym roku odbędzie się jego dwudziesta edycja. Nosi temat: „Zaskakujące widoki Jasła”.

Jako organizatorom zależy na tym, aby uczestnicy ukazali mniej znane, dotychczas nie widziane lub często niezauważane na co dzień  odcienie i oblicza naszego miasta. Zachęcamy do tego żeby udając się na spacery po różnych zakątkach Jasła zabierać ze sobą aparat fotograficzny, gdyż często jesteśmy świadkami niezwykle ciekawych i rzeczywiście zaskakujących scen i obrazów. Jest też wiele miejsc, obiektów, zjawisk które mogą być inspiracją do uchwycenia czegoś ciekawego w kadrze aparatu. One istnieją, jednak nikt lub mało kto je zauważa. A szkoda, kiedy przechodzimy obok nich obojętnie.

Większość jaślan dobrze zna typowe „widoki” oraz ujęcia  fotograficzne naszego miasta, spotykane choćby na pocztówkach. Warto jednak pokusić się aby spojrzeć na nie w sposób mniej standardowy, ożywić je, wydobyć z nich nowy, inny, dotychczas nie zauważony rodzaj piękna, ująć je z zaskakującej perspektywy, światła, cienia, ruchu, wykreować ich własną autorską wizję.

Temat jaki proponujemy jest „elastyczny” i może być rozumiany bardzo indywidualnie      i szeroko. Każdy z uczestników konkursu może ujmować go subiektywnie, z różnych perspektyw: społecznej, historycznej, kulturowej, przyrodniczej, architektonicznej etc. Zapraszamy do fotografowania autentycznie „zaskakujących” wydarzeń, miejsc i scen dnia codziennego lub okazjonalnych w naszym mieście. Zachęcamy zatem wszystkich fotografujących do uczestnictwa w konkursie i do zaprezentowania swoich prac. Oprócz treści ważna będzie również forma indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego pomysł i oryginalne oraz jak podano w haśle konkursu … zaskakujące  spojrzenie na temat.

Szczegóły dotyczące Jubileuszowego XX Konkursu Fotograficznego „Jasło – Moje Miasto” – „Zaskakujące widoki Jasła” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła znajdują się w jego regulaminie.

Prezes SMJiRJ Wiesław Hap

Na fotografii nocne Jasło w obiektywie Anny Benkhaled – fotografia z ubiegłorocznej edycji konkursu pod hasłem „piękno Jasła ukryte w detalach”.

Zdjęcia z poprzednich edycji znajdziesz na naszej stronie w galerii zdjeć. Z ostatniego roku:tutaj (kategoria szkół podstawowych), tutaj,(kat. szkoły średnie) i tutaj (kat.open)

A oto regulamin konkursu:

regulamin

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.