Finał konkursu fotograficznego dla przedszkolaków

przedszkoleByliśmy obecni na finale Międzyprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego „Znam  piękne miejsca naszego miasta”

We wtorek, 13 stycznia 2015 roku,  w  Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle odbyło się wręczenie nagród uczestnikom Międzyprzedszkolnego  Konkursu Fotograficznego ,,Znam piękne miejsca naszego miasta”. Jego honorowymi gośćmi byli: Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Elwira Musiałowicz – Czech, Przewodniczący Rady Miasta Jasła Henryk Rak, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle Alfred Sepioł, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego Wiesław Hap oraz Ryszard Borys – fotograf, główny juror konkursu. W podsumowaniu konkursu uczestniczyli jego uczestnicy wraz z rodzicami. Sponsorem nagród było Miasto Jasło.

Ten ciekawy konkurs zainaugurował obchody 650. rocznicy nadania  Jasłu praw miejskich. Skierowany był do przedszkolaków wszystkich jasielskich przedszkoli, państwowych i prywatnych, a jego głównymi celami było rozwijanie zainteresowania własną miejscowością i regionem oraz dostrzeganie piękna najbliższego otoczenia. Jak w imieniu organizatorów stwierdziła dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle Józefa Zarudzka: „ Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez rodziców zdjęć swoim dzieciom na tle charakterystycznego obiektu architektonicznego znajdującego się na terenie Jasła. Przesyłane zdjęcia musiały być wykonane przez amatorów, bez cech fotomontażu a ocenie podlegała zgodność z tematem, ogólne wrażenia artystyczne, kompozycja, ciekawe ujęcie, wybór obiektu”. Organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestników konkursu, a zdjęcia odznaczające się najwyższym  poziomem artystycznym nagrodzono szczególnym wyróżnieniem.

Prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła  i Regionu Jasielskiego przyznał dwie specjalne nagrody książkowe dla autorów zdjęć ukazujących oryginalne i mniej znane obiekty naszego miasta, które niekiedy ulegają zapomnieniu i wyróżnił fotografie: ,,Maciej Mitrut na tle komina byłej cegielni przy ulicy Floriańskiej” z Przedszkola Miejskiego nr 12 oraz „Kuba Motyka na tle pomnika na cmentarzu wojennym w dzielnicy Ulaszowice w Jaśle” z Przedszkola Miejskiego nr 9. Prezes Wiesław Hap uhonorował również „Kalendarzem Jasielskim 2015” organizatorów tego wartościowego z punktu widzenia rozwijania idei regionalizmu projektu i wręczył to szczególne w roku jubileuszu Miasta wydawnictwo na ręce dyrektorki PM nr 9. Oprócz tego pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu i życzył im dalszych sukcesów w poznawaniu historii i dziedzictwa kulturowego swojego miasta. Przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 9 pod opieką swoich Pań zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny z elementami literatury, muzyki i tańca regionu. W jego trakcie „ maluszki” przedstawiły m.in. dwa wiersze członka Zarządu SMJiRJ  Henryka Zycha.

/pz/ /fot. arch. PM nr 9/ -na zdjęciu prezes SMJiRJ Wiesław Hap wśród przedszkolaków.

Więcej o tym przedsięwzięciu przeczytasz na stronie  przedszkola. Tam znajdziesz też galerię zdjęć. Kliknij tutaj.

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.