Młode regionalistki apelują do jaślan: „Napisz kartkę do… króla Kazimierza Wielkiego”

jaslankiUczennice Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza    w Jaśle – Judyta Czajkowska i Maria Luiza Podolska – proponują wszystkim jaślanom akcję pisania kartek do króla Kazimierza Wielkiego w roku rocznicy 650 – lecia nadania przez niego Jasłu praw  miejskich. Ich przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta, niezależnie od wieku, zapraszają na płytę jasielskiego Rynku w poniedziałek 30 marca w godzinach od 15.00 do 17.00. Tam przy specjalnie postawionym stole będzie można usiąść na krzesełku i skreślić kilka zdań do zacnego władcy i podzielić się z nim swymi refleksjami na temat blasków i cieni Jasła, szczególnie z ostatnich lat.

O co szczególnie chodzi Judycie i Marii Luizie? Oddajmy im głos: „Chcemy, aby w związku  z rocznicą  lokacji Jasła napisać o tym  z czego możemy być dumni, czym chcemy się pochwalić, a co jest przedmiotem naszych problemów i trosk. Piszącym proponujemy odnieść się do takich m.in. pytań: Czy w Jaśle są takie miejsca, którymi możemy się pochwalić? Co zmieniło się w naszym mieście  na lepsze  w przeciągu ostatnich kilku lat? Gdzie w Jaśle chętnie chodzimy na spacery? Dlaczego? Gdzie w naszym mieście spędza swój czas i chętnie przebywa młodzież? Dlaczego? W jakich miejscach na terenie Jasła nie spędzacie Państwo czasu i z jakiego powodu? Jakie miejsca w Jaśle są zaniedbane, niebezpieczne i nie zachęcają do przebywania na ich obszarze? Co zrobić, by w Jaśle już nie było „nieprzychylnych” miejsc? W jaki sposób „przywrócić” je jaślanom jako miejsca bezpieczne, zadbane, właściwe do wypoczynku i spaceru?  Jakie są plusy, a jakie minusy mieszkania w Jaśle w 2015 roku?

Wszystkich, którym sprawy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego Miasta są bliskie sercu, zapraszamy do naszego stolika w najbliższy poniedziałek. Za zgodę na realizację tego projektu na terenie Jasła dziękujemy władzom Jasła, a za pomoc i wsparcie Stowarzyszeniu Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.”

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.