Przeprawa gimnazjalistek przez Wisłokę – zdjęcia Alicji Popławskiej

Na Konkurs” Jasielskie w kolorze sepii” kilkanaście zdjęć przesłała Pani Alicja Popławska. Dziś zapraszamy do obejrzenia kilku z nich. Fotografie wykonane zostały w okresie międzywojennym. Przedstawiają przeprawę gimnazjalistek przez Wisłokę z Jasła do Kaczorowów.

Opisy pod zdjęciami opracowane na podstawie informacji przekazanych przez Uczestniczkę naszego konkursu. (aby powiększyć kliknij na zdjęcie).

Przeprawa przez Wisłokę w Kaczorowach 003

Przeprawa przez Wisłokę w Kaczorowach. Zdjęcie wykonane w drugiej połowie lat 30. Przedstawia grupę gimnazjalistek.  W tym czasie na Wisłoce w Kaczorowach nie było jeszcze mostu.

Przeprawa przez Wisłokę w Kaczorowach 002Przeprawa przez Wisłokę w Kaczorowach. Grupa gimnazjalistek czeka na kładce na łódkę. Z takiego sposobu przeprawy ludność korzystała do czasów powojennych, kiedy wybudowano most.

Przeprawa przez Wisłokę w Kaczorowach 001

Przeprawa przez Wisłokę w Kaczorowach. Grupa ludzi przewożona na łódce. Taka przeprawa była możliwa tylko w czasie, gdy poziom wody był odpowiedni.

Wkrótce inne zdjęcia Pani Alicji Popławskiej i innych Uczestników. Zapraszamy do udziału w tym projekcie. Przysyłajcie stare zdjęcia. Regulamin na naszej stronie – kliknij banerek „Jasielskie w kolorze sepii”.

/ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.