Zaproszenie do udziału w III Jasielskim Marszu Wolności

Szanowni Państwo, Członkowie i Przyjaciele  Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego

 marszW piątek 7 sierpnia 2015 r., dwa dni po 72. rocznicy Akcji uwolnienia więźniów w Jaśle spotykamy się o godzinie 20.00 pod Pomnikiem AK (obok budynku sądu) aby uczestniczyć w III Jasielskim Marszu Wolności ku czci uczestników i ofiar „Pensjonatu”. Jego organizatorami są: Miasto Jasło, Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, Komenda Hufca ZHP   w Jaśle oraz 139. Drużyna Harcerska Lisy przy współpracy z Parafią p.w. NSPJ i NSNMP w Jaśle – Żółkowie.

Po części „słowno – muzycznej” oraz odczytaniu listu od jedynego żyjącego uczestnika Akcji, Druha Pułkownika Stanisława Dąbrowy – Kostki, w towarzystwie zapalonych pochodni  ok. 20.30 wyruszymy trasą „odskoku” uczestników Akcji w kierunku Żółkowa, by tam (ok. 21.15) na placu przed kościołem zapalić symboliczny ogień pamięci, odczytać okolicznościowy Apel i odśpiewać ze specjalnie przygotowanych śpiewników kilka pieśni żołnierskich    i partyzanckich.

Marsz zakończy się ok. godziny 22.00, po czym uczestnicy na własną rękę wracają do domów. Za udział, a szczególnie za powrót, osób niepełnoletnich organizatorzy nie biorą odpowiedzialności. Powinny być one pod opieką rodziców, dziadków, nauczycieli, instruktorów harcerskich lub innych upoważnionych przez rodziców pełnoletnich opiekunów.

Mile widziane i wskazane są pochodnie lub świece (lampiony) oraz chorągiewki lub niewielkie flagi w barwach narodowych.

Wiesław Hap
Prezes SMJiRJ

Zdjęcie K. Czekaj z Marszu Wolności w roku ubiegłym.

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.