Finał konkursów fotograficznych o Jaśle

Podsumowanie 3W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyło się podsumowanie dwóch konkursów fotograficznych, których głównym organizatorem było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Nawiązywały one do ubiegłorocznego 650-lecia nadania Jasłu praw miejskich.

Pierwszym z nich był organizowany już od ponad dwóch dziesięcioleci przez Stowarzyszenie wspólnie z MDK-iem cykliczny Konkurs Fotograficzny „Jasło – Moje Miasto”. Obecna, XXI edycja, nosiła tytuł: „Pozdrowienia z 650 – letniego Jasła”. Jak co roku patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta Jasła. Organizatorom zależało na tym, aby uczestnicy ukazali ciekawe, „pocztówkowe” oblicze naszego miasta, które w interesujący sposób zaprezentuje Jasło. Proponowali podjęcie twórczej pracy i wykreowanie własnych autorskich wizji takiej fotograficznej pocztówki. Oprócz treści ważna była również  forma indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego pomysł i oryginalne  spojrzenie na temat.

K. SyrekKomisja w składzie: Andrzej Gawlewicz (przewodniczący) – architekt, wiceprezes SMJiRJ, Felicja Jałosińska – wiceprezes SMJiRJ, Barbara Żegleń – UM Jasła/SMJiRJ,  dr Wacław Mendys – sekcja fotograficzna SMJiRJ, Tomasz Kasprzyk – fotografik członek zarządu SMJiRJ, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego uhonorowała następujące osoby:

 – w kategorii „szkoły podstawowe”:

– I nagroda – Katarzyna Syrek (SP 2 – MDK), II nagroda – Weronika Syrek  (SP 2 –  MDK),    III nagroda – Kacper Janiga (ISP 12 – MDK).

Powyżej praca Katarzyny Syrek, laureatki I nagrody w kategorii szkół podstawowych.

– wyróżnienia: Piotr Reczek (SP 2 – MDK), Aleksandra Bemben (ISP 12), Jakub Piękoś (SP 1 – MDK), Faustyna Felczyńska (SP 4 – MDK), Patrycja Trzeciak (SP 2).Wiktoria 1

– za udział: Michał Ramut (SP 1- MDK), Jakub Fortuna (SP 1 – MDK), Katarzyna Lisowska (SP 6), Sebastian Mazurek (SP 6), Szymon Rybka (SP 6), Kacper Świątkowski (SP 6).

w kategorii „gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne”:

– I nagroda – Dawid Ślusarczyk (Gimnazjum nr 2) i Wiktoria Śliwa (Gimnazjum nr 2), II nagroda – Natalia Starosz (Gimnazjum nr 2), III nagroda – Karolina Koś (Gimnazjum nr 4) i Krystian Wojtarowicz (Gimnazjum nr 2).

Powyżej praca Wiktorii Śliwy I nagroda w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

01 - Kościuszko i jesienny park.-jpg– wyróżnienie: Wiktoria Owsiak (Gimnazjum nr 1).

– za udział: Natalia Daniło (Gim. nr 1), Milena Biernacka (Gim. nr 1), Anna Gryzło (Gim. nr 1), Iga Ziemba (Gim. nr 1), Anna Pachana (Gim. nr 4), Anna Mróz (Gim. nr 4), Oliwia Koś (Gim. nr 2), Michał Maczuga (I LO – MDK), Ilona Faber (Społ. LO), Sylwia Rybka (II LO), Patrycja Samborska (I LO).

w kategorii „osoby dorosłe”:

– I nagroda – Maria Brzostowska, II nagroda – Wiesław Kuchta i Bożena Tarnawska, III nagroda – Beata Syrek.

– wyróżnienia: Grzegorz Dziuba, Kazimierz Rysz.

– za udział: Mariusz Madej, Marian Czyżowicz, Zbigniew Dranka, Michał Rybka, Anna Dranka – Szot, Jan Dranka i Krystyna Tarnawska.

Powyżej fotografia Marii Brzostowskiej – zwycięzca w kategorii osoby dorosłe.

W ubiegłym roku jubileuszowym dla Miasta Jasła i dla SMJiRJ (50-lecie), Stowarzyszenie ogłosiło również konkurs fotograficzny pod hasłem „Jasielskie w kolorze sepii”. Celem organizatorów było zachęcenie mieszkańców miasta i regionu w różnym wieku do wydobycia na światło dzienne archiwalnych zdjęć z dziejów miasta i jego mieszkańców oraz  podzielenia się ich historią z innymi.

A oto wyniki jury, które pracowało w składzie jak przy wcześniejszym konkursie poszerzonym o członkinię SMJiRJ Ilonę Drankę:

– I m.: Grażyna Jaśko, II m.: Anna Czekaj, III m.: Zbigniew Dranka.

– wyróżnienia: Gabriela Olbrot, Marta Michałowska, Alicja Popławska, Kacper Barzyk, Bartosz Barzyk, Jakub Michałowski, Łukasz i Hubert Michałowscy.

Tak z kolei wyglądają wyniki głosowania internautów: I m.: Gabriela Olbrot, II m.: Grażyna Jaśko, III m.: Zbigniew Dranka.

Nagrody ufundowane przez Miasto Jasło (dla dzieci i młodzieży) oraz Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego (dla dorosłych) wraz z okolicznościowymi dyplomami wręczyli laureatom: Ryszard PabianBurmistrz Miasta Jasła, Henryk Rak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaśle, Małgorzata Piotrowska – wicedyrektor MDK w Jaśle, Wiesław Hap – prezes SMJiRJ, oraz jurorzy. Prezes Stowarzyszenia przypomniał ideę tego konkursu i podziękował fotografom amatorom za ich wkład w dzieło uwieczniania uroków naszego miasta. Swoje słowa w ich stronę skierowali również burmistrz Ryszard Pabian, przewodniczący RMJ Henryk Rak oraz przedstawiciele komisji konkursowych: Felicja Jałosińska oraz Wacław Mendys, który laureatów i uczestników konkursów zachęcił do włączenia się do działań sekcji fotograficznej SMJiRJ. Uwagami merytorycznymi z autorami fotografii podzielili się jurorzy – Andrzej Gawlewicz  i Tomasz Kasprzyk.

W części artystycznej wystąpiły młode artystki z MDK: Anna Skiba, Judyta Jakubińska, Magdalena Myśliwiec i Gabriela Kiszka, przygotowane przez Małgorzatę Czeluśniak.  Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z najlepszymi pracami z obydwu konkursów, które zostały zaprezentowane na specjalnych wystawach.

/ZS, fot. Dariusz Tęcza/

Aby zobaczyć zdjęcie w powiększeniu  – kliknij na nie.

Podsumowanie 11 Podsumowanie 00 Podsumowanie 0 Podsumowanie 1 Podsumowanie 2 Podsumowanie 4 Podsumowanie 5 Podsumowanie 7 Podsumowanie 8 Podsumowanie 9 Podsumowanie 10Podsumowanie 3

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.