Pożegnaliśmy Zasłużonego Członka naszego stowarzyszenia

112W dniu 23 marca 2016 r. zmarł w Legnicy w wieku 80 lat śp. Marian Wiącek. Przez wiele lat był aktywnym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego – naszym przedstawicielem w tej części Polski. Chociaż od kilku dziesięcioleci mieszkał i pracował w Legnicy to utrzymywał z nami stały kontakt, żył sprawami Stowarzyszenia  oraz swojego ukochanego Jasła. Na cztery dni przed śmiercią, decyzją walnego zebrania SMJiRJ Pan Marian został uhonorowany tytułem „Zasłużony Członek Stowarzyszenia”.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się Mszą Świętą żałobną w dniu 30 marca w kaplicy cmentarnej w Legnicy – Jaszkowicach. Prochy Zmarłego zostały złożone następnego dnia w asyście duchownej księdza dziekana Zbigniewa Irzyka –  po modlitwach w kaplicy na Starym Cmentarzu w Jaśle – w grobowcu rodzinnym. W ten sposób śp. Marian Wiącek powrócił już na zawsze do Jasła…

W tej ostatniej drodze oprócz rodziny i znajomych towarzyszyli Mu: Wiesław Hap – prezes SMJiRj oraz Felicja Jałosińska – wiceprezes SMJiRJ. Po złożeniu na grobie wiązanki  kwiatów i po kondolencjach, na ręce Brata śp. Pana Mariana przekazali  przyznany zmarłemu tak niedawno Akt „Zasłużonego Członka Stowarzyszenia”.

/PS/

115 111

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.