Jubileuszowa XXV edycja Turnieju Wiedzy o Jaśle

4Jak co roku, już od ćwierćwiecza, w jasielskim MDK-u odbył się kolejny Turniej Wiedzy o Jaśle dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu miasta. Jego organizatorami byli jak zwykle: Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

W tegorocznych zmaganiach z zakresu wiadomości na temat historii swojego miasta uczestniczyły 23 trzyosobowe zespoły: 12 z dziesięciu szkół podstawowych, 7 z pięciu gimnazjów oraz 4 z trzech szkół ponadgimnazjalnych.

Autorem pytań i przewodniczącym komisji konkursowej był Ryszard Turek – nauczyciel historii w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Oprócz niego w skład jury wchodziliJacek Bracik (nauczyciel historii w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu), Piotr Dziedzic (emerytowany nauczyciel historii w Zespole Szkół w Kunowej), Andrzej Mroczka (nauczyciel historii w Gimnazjum w Kątach), Robert Nowiński (nauczyciel historii w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach), Łucja Filipek (członek Zarządu SMJiRJ) oraz Krystyna Mikołajczyk (MDK w Jaśle). Nad całością spraw organizacyjnych czuwała Felicja Jałosińska – wiceprezes SMJiRJ.

Patronat nad turniejem sprawowali jak co roku: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski i Prezes Orion Engineered Carbons sp. z o.o. w Jaśle. Fundatorami nagród i sponsorami tego cennego corocznego projektu edukacyjnego i wychowawczego byli:  Urząd Miasta Jasła,  Starostwo Powiatowe w Jaśle, Orion Engineered Carbons sp. z o.o. w Jaśle, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Jaśle, Huta Szkła w Jaśle S.A., Piekarnia Wątroba w Jaśle, P.P.H.U. „Astra” sp. z o.o. w Krajowicach  i Zakład Cukierniczy „Liwocz” w Jaśle.

A oto wyniki XXV Turnieju Wiedzy o Jaśle:

kategoria szkół podstawowych:

I miejsce:  ISP  nr 12 –  Kacper Janiga, Marcin Kowalkowski, Piotr Szot, opiekun – Elżbieta Barwikowska, Wiesław Hap
II miejsce: SP nr 4 – Łucja Postek, Hubert Zając, Aleksandra Wanat, opiekun – Ewa Pietraszek
III miejsce: SP nr 4 – Aleksander Hycnar, Bartosz Rub, Dagmara Zając, opiekun Ewa Pietraszek
IV miejsce: SP nr 2 – Aleksandra Borda-Sieczkowska, Magdalena Pabisz, Klaudia Ząbik – opiekun Bożena Dunaj
V miejsce: SP nr 2 (Jakub Krzyszczuk, Jakub Zborowski, Maksymilian Kosiba)
VI miejsce: SP nr 8 (Sylwia Machowicz, Maksymilian Marek, Julia Dykas)
VII miejsce: SP nr 10  (Wiktor Bożek, Oliwia Górniak, Dominika Juszczyk)
VIII miejsce: SP nr 11 (Julia Mamroł, Emilia Leśniak, Miłosz Brzezowski)
IX miejsce: SP nr 7 (Aleksandra Kmiecik, Dominik Gajewski, Radosław Gajewski)
X miejsce: SP nr 6 (Aleksandra Wilk, Julia Tomaszewska, Natalia Ryznar)
XI miejsce: Społeczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Społecznych  (Zuzanna Wojnarska, Barbara Ramut, Martyna Faryj)
XII miejsce: SP nr 1 (Zuzanna Augustyn, Paulina Sorys, Sylwia Urban)

kategoria gimnazjów:

I miejsce: Gimnazjum nr 5 – Filip Sitek, Maciej Ochwat, Gabriela Rzońca, opiekun – Urszula Zagórska
II miejsce: Gimnazjum nr 2 – Aleksandra Modras, Magdalena Szetela, Karol Wojdyła, opiekun – Elżbieta Barwikowska i Wiesław Hap
III miejsce: Gimnazjum nr 2- Aleksandra Bober, Anna Pogorzelska, Katarzyna Żołądź, opiekun – Elżbieta Barwikowska i Wiesław Hap
IV miejsce: Gimnazjum nr 1 – Magdalena Adamik, Jan Wojtan, Dominika Zbaraża, opiekun – Leszek Znamirowski
V miejsce: Gimnazjum   nr 1 – Julia Dołęga, Maria Ochwat, Kacper Opiela, opiekun – Leszek Znamirowski
VI miejsce: Gimnazjum nr 4 (Kornelia Betlej, Anna Machowska, Diana Wilczak)
VII miejsce Społeczne Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych (Izabela Frankiewicz, Weronika Kosiba, Daria Lubaś)

kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce:  I LO  – Katarzyna Dyrek, Zuzanna Nowak, Justyna Rogowska, opiekun – Agata Lorens
II miejsce: Zespół Szkół nr 4 – Weronika Czubik, Izabela Mastyj, Sylwia Pisula, opiekun – Jadwiga Świątek
III miejsce: Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO – Klaudia Majcher, Kinga Rachowicz, Aleksandra Rzońca,  opiekun – Anita Ernt-Świetlicka
IV miejsce: I LO: Zuzanna Skowron, Przemysław Surmacz, Kamila Twarduś, opiekun – Agata Lorens

W uroczystym podsumowaniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Starosta Jasielski Mariusz Sepioł,  wicedyrektor MDK w Jaśle Małgorzata Piotrowska i przedstawicielka prezesa Orion Engineered Carbons sp. z o.o. w Jaśle – Aneta Janik, którzy pogratulowali uczestnikom, ich opiekunom i  organizatorom a także wręczyli dzieciom i młodzieży dyplomy oraz nagrody. Całość uroczystego finału turnieju zwieńczył występ wokalistek z jasielskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

/ZS/

Autorem prezentowanych tu fotografii jest Dariusz Tęcza.

Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nie.

16 2 3 4 5

Powiązane wpisy:

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.