Pamiętamy o Ignacym Łukasiewiczu

P1010321 31 maja w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle w ramach Dni Patrona odbył się XIII Międzywojewódzki Konkurs „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” pod Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: ZSM nr 3 w Jaśle oraz Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

W trzech kategoriach: poetyckiej, plastycznej i wiedzy uczestniczyli uczniowie dziesięciu gimnazjów z terenu województw: podkarpackiego i małopolskiego.

W kategorii poetyckiej, którą oceniały: Helena Gołębiowska (JDK) i Krystyna Ziemba (MBP w Jaśle) zwyciężyła Aleksandra Więcek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle) przed swoją koleżanką szkolną Adrianą Soczek i Aleksandrą Kolbusz z Gimnazjum w Brzostku. Wyróżnienia otrzymali: Julianna Stoś  z ZS w Nowym Żmigrodzie, Szymon Zabawa – Gimnazjum nr 1  w Jaśle i Kamila Strojna z Gimnazjum nr 2 w Łukawcu.

P1010270W kategorii plastycznej, gdzie jurorami byli: Małgorzata Samborska – artysta rzeźbiarz i Alicja Romanow – instruktor plastyki w MDK w Jaśle,
1 m. zajęła Gabriela Klich z ZS w Nowym Żmigrodzie,
2 – Kamila Rak z tej samej szkoły,
3 – Paulina Wnęk z Gimnazjum w Brzostku,
4 – Gabriela Hućko z ZS w Nowym Żmigrodzie,
5 – Dominik Zbaraża z Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
6 – Zuzanna Nikiel z Gimnazjum nr 1 w Bieczu.

Z kolei w ramach zmagań z zakresu wiedzy historyczno – chemicznej, w której to kategorii skład jury stanowili: dr inż. Kazimierz Macnar (Exalo Dribling S. A.), Adam Nowak (wieloletni dyrektor i prezes PPNiG w Jaśle) oraz chemik Barbara Kopeć (ZSM nr 3 w Jaśle), wyniki były następujące:

P10102311 m. –  Gimnazjum nr 2 w Jaśle (Aleksandra Bober, Aleksandra Modras, Paulina Bunar),
2 m. – Gimnazjum w Brzostku (Magdalena Nowak, Aleksandra Kolbusz, Joanna Ramut),
3 m. – Zespół Szkół w Odrzykoniu (Beata Daszykowska, Kacper Słowik, Patrycja Sitar),
4 m. – ZS w Nowym Żmigrodzie (Anna Dorociak, Gabriela Klich, Adrian Baran),
5 m. – Gimnazjum nr 1 w Jaśle (Julia Dołęga, Marlena Łopatkiewicz, Julia Kobak).

W imieniu organizatorów konkursu uczestnikom pogratulowali – z ramienia ZSM nr 3 w Jaśle – dyrektor Aleksandra Zajdel – Kijowska, ze strony SMJiRJ –  prezes Wiesław Hap. Stowarzyszenie było współfundatorem nagród w postaci własnych wydawnictw.

/dr/

Aby powiększyć zdjęcie – kliknij na nie.P1010295P1010235P1010273P1010313

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.