Sprzątanie cmentarza żydowskiego w Jaśle

W piątek 9 czerwca bieżącego roku odbyła się kilkugodzinna pierwsza społeczna akcja sprzątania jasielskiego kirkutu. Zorganizowana została przez Miasto Jasło we współpracy z Fundacją AntySchematy2 z Tarnowa, przy udziale kilkudziesięciu osób chętnych z różnych instytucji  i organizacji.

Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Reprezentowali nas prezes Wiesław Hap oraz grupa jego uczniów – członków koła historyczno – regionalnego i Szkolnego Młodzieżowego Koła Miłośników Jasła i Regionu przy Zespole Szkół Miejskich nr 3. W akcji uczestniczyli również pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle: Patrycja Bimkiewicz, Agata Koba, Sylwia Kopacz-Nadymus, Bożena Molska-Olbrot, Mateusz Kozioł,  na czele z zastępcą burmistrza miasta Elwirą Musiałowicz-Czech, przedstawiciele: MBP w Jaśle – Dorota Woźnica i Magdalena Chart, JDK – Elżbieta Ruszała, Muzeum Regionalnego – Mariusz Świątek, młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle z opiekunką Magdaleną Białek oraz jasielscy harcerze ze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” z instruktorem pwd Leszkiem Woźniackim. Z pomocą przyszedł też Grzegorz Schabiński, który udostępnił sprzęt ogrodniczy i pracownika.    

  W ramach tej społecznej i wspólnej pracy udało się uporządkować sporą część terenu. W przyszłości przewidziana jest kontynuacja tych działań.

/na podst. inf. UM w Jaśle/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.