Byliśmy współorganizatorem kolejnego Międzywojewódzkiego Konkursu Łukasiewiczowskiego

Na przełomie  maja i czerwca w auli ZSM nr 3 w Jaśle odbył się finał piętnastej edycji Międzywojewódzkiego Konkursu „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”. Jego głównym organizatorem był Zespół Szkół Miejskich Nr 3, a współorganizatorem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Jasła. W trzech kategoriach konkursowych wzięli udział uczniowie dziewięciu gimnazjów. Zarówno prace plastyczne jak i poetyckie poświęcone były postaci i dorobkowi twórcy przemysłu naftowego, tak bardzo związanego z Jasłem. Z kolei uczestnicy rywalizacji w zakresie wiedzy musieli się uporać z testem pisemnym i ustnym z historii oraz chemii. Cieszy fakt, że po raz kolejny bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi uczniowie.

W kategorii wiedzy historyczno-chemicznej zwyciężył nasz zespól w składzie: Natalia Więcek, Adriana Soczek i Aleksandra Czerkowicz, na drugim miejscu uplasował się zespoły  gimnazjalistów z Odrzykonia i z Cieklina, a na trzecim z Rzeszowa. W kategorii plastycznej   I miejsce zajął Szymon Zabawa (SP nr 2 Jasło), II – Gabriela Panaś (SP nr 12 w Jaśle) i Emilia Wojdyła z Brzysk, III – Justyna Wilk z Nowego Żmigrodu i Paulina Brożyna z Kątów, a IV – Agata Wilusz (SP nr 2 Jasło). Przyznano również dwa wyróżnienia. W kategorii poetyckiej w rójce najlepszych znalazły się uczennice klas gimnazjalnych SP nr 12 w Jaśle: I była  Natalia Gorgosz, II – Katarzyna Sokołowska, a III – Karolina Sokołowska.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Sebastian Wiatr (Exalo Drilling S.A.). Uczestnicy podsumowania konkursu obejrzeli okolicznościowy film biograficzny o Ignacym Łukasiewiczu. Następnie odebrali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczali przewodniczący jury w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle Aleksandry Zajdel-Kijowskiej oraz prowadzącego konkurs historyka regionalisty, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego Wiesława Hapa.

Powiązane wpisy:

Komentarze wyłączone.