SMJiRJ pamięta o historii swojej Małej i Wielkiej Ojczyzny

W ramach realizacji zadania publicznego  pt. „Jaślanie pamiętają o historii swojej Małej i Wielkiej Ojczyzny” współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Jasła nasze Stowarzyszenie prezentuje bardzo ciekawe materiały dotyczące dwóch ważnych wydarzeń z dziejów Polski i regionu.

Pierwszym z nich jest prezentacja multimedialna p.t. „Udział społeczności Jasła i Ziemi Jasielskiej w Bitwie Warszawskiej, w bitwie pod Firlejówką i w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku”. Jej autorem jest członek Zarządu naszego Stowarzyszenia, dr historii Mariusz Skiba, a  przybliża ona powyższe zagadnienie w związku ze stuleciem tych istotnych wydarzeń dla społeczności polskiej i lokalnej.

Drugą publikacją jest komiks „Akcja Pensjonat” autorstwa Piotra Hudymy, który wydaliśmy w wersji papierowej oraz zamieszczamy go również w wersji elektronicznej. Przypomina on słynną akcję uwolnienia przez zespół Kedywu AK z niemieckiego więzienia w Jaśle nocą z 5 na 6 sierpnia 1943 r. ponad 180 więźniów.

Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. Aby pobrać kliknij na poniższe linki:

Prezentacja 1920 pdf

Akcja Pensjonat komiks

Komentarze wyłączone.