„To moje miasto, moja ulica, naprawdę moje…” Młodzi jaślanie promują wiedzę o patronach jasielskich ulic

Dobiega końca realizacja projektów naukowo-badawczych w ramach 7. edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem. Projekt ten stwarza uczniom możliwość rozwiania zdolności, pogłębiania wiedzy oraz dzielenia się z innymi efektami podjętych działań. Spełnia oczekiwania współczesnej szkoły, która próbuje znaleźć sposób na to, jak uczyć niekonwencjonalnie, ale mądrze. Cel ten przyświecał spotkaniu zorganizowanemu w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przez zespół ligowy realizujący projekt humanistyczny „To moje miasto, moja ulica, naprawdę moje…- Jak upowszechniać wśród jaślan wiedzę o patronach ulic naszego miasta?”

Na spotkanie został zaproszony prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego Pan Wiesław Hap, który niejednokrotnie już odpowiadał na pytania zespołu ligowego, służył pomocą w realizacji zadań.

Uczennice klasy 8a: Ania, Julka i Zuzia, korzystając z pomocy swoich koleżanek i kolegów, przygotowały warsztaty dla młodszych uczniów. W nietypowy sposób podzieliły się zdobytą podczas realizacji projektu wiedzą dotyczącą historii kształtowania się nazewnictwa ulic w Polsce i w Jaśle, najpopularniejszych nazw ulic. Prawdziwą atrakcją tego spotkania była „wizyta” w szkolnej auli patronów jasielskich ulic, którzy pozostawali anonimowi do momentu rozpoznania ich przez młodszych uczniów. Spotkanie przebiegało we wspaniałej atmosferze, a wszyscy jego uczestnicy ocenili wysoko taki sposób przekazywania wiedzy. Dla uczniów klas czwartych i trzecich była to atrakcyjna lekcja dotycząca wiedzy o swoim mieście – małej ojczyźnie.

Po spotkaniu członkinie zespołu ligowego rozmawiały z Panem Wiesławem Hapem o możliwości realizacji powstałych w czasie ich pracy badawczej pomysłów dotyczących promowania wiedzy o patronach jasielskich ulic.

Zespół ligowy:
Ania Rzemińska, Julia Tarnowska i Zuzia Jasińska

Komentarze wyłączone.