Członkowie SMJiRJ znów kwestowali na Starym Cmentarzu

30 października i 1 listopada bieżącego roku już po raz czternasty kwestowano na Starym Cmentarzu na rzecz renowacji kolejnego zabytkowego nagrobka. Tym razem będzie to pomnik nagrobny Matyldy z Dzwonkowskich Baczakiewicz.

Warto pamiętać, że w tym potrzebnym przedsięwzięciu od samego początku, od jego pierwszej edycji, uczestniczą dwaj członkowie Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego – prezes Wiesław Hap i Tomasz Kasprzyk.

Fot. Swoją służbę podczas kwesty pełnią – druhna Natalia, harcmistrz Wiesław Hap i pwd. Leszek Woźniacki

Organizatorem tej akcji jest Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle przy wsparciu Urzędu Miasta w Jaśle.

Koordynatorem jasielskich kwest z ramienia Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej – jest jego członek i skarbnik Tomasz Kasprzyk, a corocznie w kweście uczestniczy kolejny członek tego Społecznego Komitetu – Wiesław Hap – prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Corocznie przyprowadza on ze sobą liczną grupę harcerek i harcerzy 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy”, w tym członków szkolnego koła historyczno-regionalnego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, którzy z pełnym oddaniem i w poczuciu patriotyzmu lokalnego kwestują na terenie najstarszej jasielskiej nekropolii.  W tym roku w kweście uczestniczył także jeszcze jeden członek Zarządu SMJiRJ  – Jacek Nawrocki, któremu towarzyszyli uczniowie I LO w Jaśle

Fot. Tomasz Kasprzyk w trakcie kwesty w towarzystwie harcerek i harcerzy.

Należy dodać, że w tym roku podczas dwudniowej XIV kwesty wszyscy wolontariusze zebrali  łącznie 16 tysięcy 660 zł.

Fot. Kwestuje Wiesław Hap.

Fot. Część kwestujących harcerek i harcerzy 139. DH Lisy.

/pz/

Fot. Wiesław Hap i Paweł Pilut

Komentarze wyłączone.