List gratulacyjny na jubileusz Muzeum

Jak podaje na swojej stronie internetowej jasielskie Muzeum Regionalne: „16 grudnia 2022 r. odbyła się uroczystość podsumowująca przebudowę i modernizację budynku Muzeum Regionalnego w Jaśle. Tego dnia zostały zaprezentowane nowe sale wystawiennicze wraz z ekspozycjami. Uroczystość była okazją do nadania jednej z sal imienia profesora Jana Wodyńskiego, gdzie pokazane są prace tego artysty. Wybrane okazy, wcześniej prezentowane tylko na wystawach czasowych, z kolekcji Patrona Muzeum – doktora Stanisława Kadyiego zostały wyeksponowane w jednym z pokojów jego domu. Ponadto na zwiedzających czekają sale sztuki ludowej, sakralnej, sztuki i rzemiosła artystycznego, wystawa poświęcona dziejom naszego miasta i tradycjom winiarskim w naszym regionie oraz ekspozycja archeologiczna. Uroczystość zgromadziła władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawicieli parlamentarzystów, zaprzyjaźnionych muzeów, instytucji kultury, placówek oświatowych, służb mundurowych i organizacji pozarządowych oraz przyjaciół Muzeum”.

W związku z tym, że uroczystość odbywała się w godzinach południowych, w godzinach pracy, nie mógł w niej uczestniczyć prezes Zarządu naszego Stowarzyszenia. Dlatego przygotował list gratulacyjny, który przedstawił zgromadzonym członek Sądu Koleżeńskiego SMJiRJ oraz przewodniczący Rady Muzeum Regionalnego w Jaśle – Zbigniew Dranka, a później przekazał go na ręce dyrektora placówki. Oto treść tego listu:

 

Szanowny Pan Dyrektor Mariusz Świątek

Szanowni Państwo Pracownicy Muzeum Regionalnego w Jaśle

     W związku z uroczystością otwarcia jasielskiego Muzeum Regionalnego po zakończeniu realizacji projektu „Ukryte skarby Muzeum Regionalnego w Jaśle” oraz nadania placówce imienia Dr. Stanisława Kadyiego, w imieniu własnym oraz Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność Waszej Instytucji na niwie ochrony i propagowania dziedzictwa historycznego naszego Miasta i Regionu.

     Ta działalność, jaką od ponad pół wieku jasielskie Muzeum wpisuje się w krajobraz kulturalny Jasła i Jasielszczyzny zasługuje na słowa uznania.  Jest to dla naszego Stowarzyszenia szczególnie ważne gdyż to właśnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i  Regionu Jasielskiego to Muzeum Regionalne tworzyło i cieszy nas fakt, że przy wsparciu Miasta Jasła rozwija się. Raduje nas również fakt, że Patronem Muzeum oficjalnie stał się jeden z najbardziej cenionych naszych działaczy – Dr Stanisław Kadyi –  Honorowy Członek Stowarzyszenia. 

   W tym miejscu należy również przywołać Członków ówczesnych Zarządów SMJiRJ, którzy włożyli ogrom pracy w organizację tej placówki, na czele z Prezesem – Doktorem Albinem Pietrusem, najbardziej zasłużonym przy powstaniu Muzeum w Jaśle. Należy o tym pamiętać i w przyszłości rozważyć nazwanie jednej z sal wystawowych właśnie Jego imieniem.         

     Dziękując za osiągnięcia minionego czasu życzę całemu gronu Pracowników Muzeum wszystkiego co najlepsze na kolejne lata pracy  na rzecz środowiska lokalnego.

 

Z wyrazami poważania  i szacunku za Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego – Prezes Wiesław Hap

 

Jasło, 16 grudnia 2022 r.

 

Fot. Muzeum Regionalne w Jaśle

Komentarze wyłączone.