Współorganizowaliśmy kolejny Międzywojewódzki Konkurs Łukasiewiczowski

XXNa przełomie maja i czerwca w ramach Dni Patrona Szkoły w auli Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbył się finał jedenastej edycji Międzywojewódzkiego Konkursu „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”, którego głównym organizatorem był jasielski Zespół Szkół Miejskich Nr 3, a współorganizatorem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Podkarpacki Kurator Oświaty i Małopolski Kurator Oświaty.

W trzech kategoriach konkursowych wzięli udział uczniowie piętnastu gimnazjów z terenu województw podkarpackiego i małopolskiego. Zarówno prace plastyczne jak i poetyckie poświęcone były postaci i dorobkowi twórcy przemysłu naftowego, tak bardzo związanego z Jasłem. Z kolei uczestnicy rywalizacji w zakresie wiedzy musieli się uporać z testem pisemnym i ustnym z historii oraz chemii.

Na zdjęciu u góry Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle Aleksandra Zajdel Kijowska wraz ze zwycięskim zespołem kategorii wiedzy historyczno-chemicznej (fot. ZSM nr 3 w Jaśle).

A oto laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach:

– wiedzy historyczno-chemicznej: 1 m. – Gimnazjum nr 2 w Jaśle (Katarzyna Kosiek, Zuzanna Machowska, Angelika Mlicka), 2 m.- Gimnazjum w Brzostku (Dorota Juszkiewicz, Jaromir Hunia, Patryk Machaj), 3 m. – ZS w Odrzykoniu (Natalia Hedesz, Kinga Solecka, Weonika Wajda), 4 m. – Gimnazjum nr 1 w Przemyślu (Katarzyna Pencak, Ewelina Cyrano, Dominika Szpindor) i ZSPiG w Bieździedzy (Anna Nizioł, Karolina Wilisowska, Krzysztof Wrona), 5 m. – Katolickie Gimnazjum w Krośnie (Katherine Fernandes, Lena Helińska, Kryspin Paradysz). Dalsze miejsca zajęli uczniowie następujących szkół: 6 m. – Gimnazjum nr 4 w Krośnie, 7 m. – ZS w Nowym Żmigrodzie, 8 m. – ZSP w Bączalu Dolnym, 9 m. – Gimnazjum nr 1 w Jaśle, 10 m. – Gimnazjum w Cieklinie.

– plastycznej: 1 m. – Aleksandra Niziołek (ZSP w Bączalu Dolnym) i Patrycja Zwolińska (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), 3 m. – Sandra Palar (ZSPiG w Bieździedzy), 4 m. – Emanuela Latoszek (Gimnazjum w Brzostku), 5 m. – Natalia Gwiżdż (Gimnazjum w Brzostku).

SAM_8405

Jedna z nagrodzonych prac plastycznych (fot.ZSM nr 3 Jasło),

– poetyckiej: 1 m. – Klaudia Patlewicz (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), 2 m. – Weronika Ryba (Gimnazjum w Cieklinie), 3 m. – Aleksandra Zwiercan (ZS w Odrzykoniu), 4 m. – Sylwia Szarkowicz (ZSP w Łukawcu), 5 m. – Gabriela Czerwińska i Katarzyna Kosiek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), 6 m. – Patrycja Parzygnat (Gimnazjum nr 2 w Jaśle).

Przewodniczącym komisji konkursowej w kategorii wiedzy i autorem pytań był Janusz Wilczak (Exalo Drilling S.A.), w skład jury wchodzili również Adam Nowak (wieloletni dyrektor i prezez PPNiG w Jaśle), Dariusz Bajorek (Exalo Drilling S.A.) i Ryszard Goryczka (chemik z ZSM nr 3 w Jaśle). Komisji oceniającej prace plastyczne przewodniczyła Alicja Romanow z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, a na czele komisji oceniającej utwory poetyckie stała Krystyna Ziemba z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Uczestnicy podsumowania konkursu obejrzeli okolicznościowy montaż słowno-muzyczny oraz film biograficzny o Ignacym Łukasiewiczu. Następnie odebrali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczali jurorzy w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle Aleksandry Zajdel-Kijowskiej oraz prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego Wiesława Hapa. Nasze Stowarzyszenie było także fundatorem nagród książkowych dla sporej grupy laureatów tego wartościowego konkursu.

SMJiRJ

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.