Współorganizowaliśmy kolejny Międzywojewódzki Konkurs Łukasiewiczowski

XXNa przełomie maja i czerwca w ramach Dni Patrona Szkoły w auli Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbył się finał jedenastej edycji Międzywojewódzkiego Konkursu „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”, którego głównym organizatorem był jasielski Zespół Szkół Miejskich Nr 3, a współorganizatorem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Podkarpacki Kurator Oświaty i Małopolski Kurator Oświaty.

W trzech kategoriach konkursowych wzięli udział uczniowie piętnastu gimnazjów z terenu województw podkarpackiego i małopolskiego. Zarówno prace plastyczne jak i poetyckie poświęcone były postaci i dorobkowi twórcy przemysłu naftowego, tak bardzo związanego z Jasłem. Z kolei uczestnicy rywalizacji w zakresie wiedzy musieli się uporać z testem pisemnym i ustnym z historii oraz chemii.

Na zdjęciu u góry Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle Aleksandra Zajdel Kijowska wraz ze zwycięskim zespołem kategorii wiedzy historyczno-chemicznej (fot. ZSM nr 3 w Jaśle).

A oto laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach:

– wiedzy historyczno-chemicznej: 1 m. – Gimnazjum nr 2 w Jaśle (Katarzyna Kosiek, Zuzanna Machowska, Angelika Mlicka), 2 m.- Gimnazjum w Brzostku (Dorota Juszkiewicz, Jaromir Hunia, Patryk Machaj), 3 m. – ZS w Odrzykoniu (Natalia Hedesz, Kinga Solecka, Weonika Wajda), 4 m. – Gimnazjum nr 1 w Przemyślu (Katarzyna Pencak, Ewelina Cyrano, Dominika Szpindor) i ZSPiG w Bieździedzy (Anna Nizioł, Karolina Wilisowska, Krzysztof Wrona), 5 m. – Katolickie Gimnazjum w Krośnie (Katherine Fernandes, Lena Helińska, Kryspin Paradysz). Dalsze miejsca zajęli uczniowie następujących szkół: 6 m. – Gimnazjum nr 4 w Krośnie, 7 m. – ZS w Nowym Żmigrodzie, 8 m. – ZSP w Bączalu Dolnym, 9 m. – Gimnazjum nr 1 w Jaśle, 10 m. – Gimnazjum w Cieklinie.

– plastycznej: 1 m. – Aleksandra Niziołek (ZSP w Bączalu Dolnym) i Patrycja Zwolińska (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), 3 m. – Sandra Palar (ZSPiG w Bieździedzy), 4 m. – Emanuela Latoszek (Gimnazjum w Brzostku), 5 m. – Natalia Gwiżdż (Gimnazjum w Brzostku).

SAM_8405

Jedna z nagrodzonych prac plastycznych (fot.ZSM nr 3 Jasło),

– poetyckiej: 1 m. – Klaudia Patlewicz (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), 2 m. – Weronika Ryba (Gimnazjum w Cieklinie), 3 m. – Aleksandra Zwiercan (ZS w Odrzykoniu), 4 m. – Sylwia Szarkowicz (ZSP w Łukawcu), 5 m. – Gabriela Czerwińska i Katarzyna Kosiek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), 6 m. – Patrycja Parzygnat (Gimnazjum nr 2 w Jaśle).

Przewodniczącym komisji konkursowej w kategorii wiedzy i autorem pytań był Janusz Wilczak (Exalo Drilling S.A.), w skład jury wchodzili również Adam Nowak (wieloletni dyrektor i prezez PPNiG w Jaśle), Dariusz Bajorek (Exalo Drilling S.A.) i Ryszard Goryczka (chemik z ZSM nr 3 w Jaśle). Komisji oceniającej prace plastyczne przewodniczyła Alicja Romanow z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, a na czele komisji oceniającej utwory poetyckie stała Krystyna Ziemba z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Uczestnicy podsumowania konkursu obejrzeli okolicznościowy montaż słowno-muzyczny oraz film biograficzny o Ignacym Łukasiewiczu. Następnie odebrali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczali jurorzy w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle Aleksandry Zajdel-Kijowskiej oraz prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego Wiesława Hapa. Nasze Stowarzyszenie było także fundatorem nagród książkowych dla sporej grupy laureatów tego wartościowego konkursu.

SMJiRJ

Powiązane wpisy:

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.