XVIII Konkurs Fotograficzny „ Jasło – moje miasto” rozstrzygnięty

24 stycznia 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XVIII Konkursu Fotograficznego „ Jasło – moje miasto ”. Tym razem tematem prac fotograficznych były „magiczne zakątki naszego miasta”. Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami wręczyli laureatom: Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle, Wiesław Hap – prezes SMJiRJ, Mateusz Smyka – referent Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM w Jaśle – reprezentujący Burmistrza Miasta Jasła oraz przedstawiciele jury. Prezes Stowarzyszenia przypomniał ideę tego konkursu i podziękował młodym fotografom za ich wkład w dzieło uwieczniania uroków naszego miasta.

W skład komisji oceniającej prace weszli: Felicja Jałosińska (wiceprezes SMJiRJ), Krystyna Mikołajczyk (organizator imprez kulturalnych, MDK), Alicja Romanow (plastyk, MDK), Andrzej Gawlewicz (architekt, wiceprezes SMJiRJ) i Tomasz Kasprzyk (fotograf, członek Zarządu SMJiRJ i Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego).

Z każdym rokiem w konkursie bierze udział coraz więcej uczestników, którzy wykonują zdjęcia prezentujące bardzo wysoki poziom artystyczny. Na tegoroczną edycję nadesłano 56 fotografii, których autorom komisja przyznała sześć głównych nagród, cztery wyróżnienia I stopnia i pięć wyróżnień II stopnia.

I nagrodę zdobyła Katarzyna Machowicz (MDK Jasło) za zdjęcie przedstawiające oficynę przy ulicy Kościuszki. II nagrodę zdobyła Jagoda Jachym (MDK Jasło), która wykonała zdjęcia jasielskich graffiti, III nagrodę przyznano Kindze Substelnej (MDK Jasło), za przepiękne zimowe zdjęcia jasielskiej glorietki i parku. IV nagrodę przyznano Aleksandrze Przetacznik (MDK Jasło), V nagrodę – Bartoszowi Goleniowi (SP nr 4 Jaśle) a VI nagrodę – Michałowi Borkowskiemu (MDK Jasło). Tak więc konkurs zakończył się sukcesem uczniów skupionych w kole fotograficznym przy MDK. Wyróżnienie I stopnia przyznano: Sylwii Rybce (ZSM nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle), Karolowi Wasłowiczowi (MDK Jasło), Izabeli Kaczkoś (ZSM nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle), Kindze Rzekęć (MDK Jasło). Nagrody II stopnia przyznano : Gabrieli Olbrot (SP nr 4 w Jaśle), Aleksandrze Grodzickiej (SP nr 4 w Jaśle), Julii Motkowicz (MDK Jasło), Idze Ziembie ( SP nr 2 w Jaśle ) i Jakubowi Wróblowi (ZSM nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle).

Oprawę artystyczną uroczystego podsumowania konkursu zapewniły swym ciekawym występem wokalistki z jasielskiego MDK.

Oto nagrodzone prace. Aby powiększyć kliknij na obrazek.

Jacek Nawrocki

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.