Zaproszenie do lektury wyjątkowego komiksu

rysunekSzanowni Państwo, Członkowie i Sympatycy naszego Stowarzyszenia! Z wielką przyjemnością zapraszam Was do lektury komiksu autorstwa Pana Piotra Hudymy, poświęconego 70. rocznicy uwolnienia z jasielskiego więzienia ponad 180. więźniów w ramach akcji Kedywu AK pod kryptonimem „Pensjonat”. Pan Piotr zgodził się, by ten bardzo ciekawy i wartościowy komiks historyczny, który we współpracy z Urzędem Miasta Jasła był prezentowany na specjalnej wystawie plenerowej obok pomnika AK znalazł się właśnie na stronie internetowej naszego Stowarzyszenia.

Przy okazji wspomnę tylko, że miałem przyjemność i honor być jego konsultantem historycznym oraz pośrednikiem w kontaktach merytorycznych Autora z jedynym żyjącym uczestnikiem akcji – Panem Pułkownikiem Stanisławem Dąbrową – Kostką, Wspaniałym Człowiekiem i wielkim Przyjacielem Jasła i jego mieszkańców. Przy okazji moich licznych rozmów z Panem Piotrem na temat: w jaki jeszcze inny sposób uczcić rocznicę „Pensjonatu”, narodził się pomysł Jasielskiego Marszu Wolności, do którego zresztą SMJiRJ jako jego główny organizator użyło logo właśnie autorstwa Pana Hudymy. Panie Piotrze, dziękujemy.

W imieniu Autora i własnym serdecznie zapraszam do lektury. Wiesław Hap – prezes SMJiRJ.

Aby obejrzeć komiks kliknij tutaj: komiks.

/ms/

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.