Uczyć i pracować dla Ojczyzny – Historia Jana Madejczyka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle Aleksander Hycnar i Hubert Zając podjęli się opracowania  projektu  na Sejm Dzieci i Młodzieży. Ich zadaniem było w sposób trwały ukazać losy i działalność posła, który co najmniej raz sprawował mandat poselski w latach 1918-1939 i który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

W opisie swojej pracy piszą: „Od zawsze interesujemy się historią naszego regionu. Lubimy poznawać naszą kulturę, lokalnych bohaterów, odkrywać nowe rzeczy w miejscach, w których wydawałoby się, że wiemy o nich wszystko. Tymczasem wiele tajemnic wciąż pozostaje nieodkrytych lub jest znanych tylko wąskiej grupie ludzi. Dlatego właśnie wykonaliśmy ten projekt – chcemy, by tacy wybitni ludzie, jak poseł Jan Madejczyk, zapadli w świadomość mieszkańców ziemi jasielskiej. Zanim jeszcze rozpoczęliśmy realizację zadania rekrutacyjnego, zainteresowaliśmy naszym projektem naszą nauczycielkę historii, działaczkę Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, panią Ewę Pietraszek. Została ona naszym opiekunem grupy i pomogła nam w realizacji zadania rekrutacyjnego, m. in. nawiązując kontakt z lokalnymi działaczami społecznymi, od których w trakcie realizacji zadania uzyskaliśmy wiele użytecznych informacji.”

W rezultacie powstał film, którego bohaterem jest Jan Madejczyk. Zapraszamy do oglądnięcia. Aby obejrzeć film – kliknij tutaj: https://youtu.be/OyiNrydBDRw

Fot. J. Madejczyk, kadr z filmu.

Komentarze wyłączone.