Odbyła się kolejna edycja Konkursu Fotograficznego „Jasło -Moje Miasto”

W styczniu 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle miało miejsce rozstrzygnięcie XXVII Konkursu Fotograficznego „Jasło-Moje Miasto”, którego temat brzmiał „Tętno miasta”. Konkurs jak co roku odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła i jak ma to miejsce od początku jego realizacji zorganizowali go wspólnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle.

fot. Mikołaj Kurowski

Komisja oceniająca złożone prace fotograficzne w składzie: Anna Brożyna – instruktor plastyki w JDK, członek SMJiRJ, Barbara Żegleń – członek SMJiRJ, Andrzej Gawlewicz – architekt, wiceprezes SMJiRJ i przewodniczący komisji, dr Wacław Mendys – członek sekcji fotograficznej SMJiRJ, Bogdan Samborski – artysta rzeźbiarz, członek SMJiRJ  przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

 

w kategorii   szkoły podstawowe: I miejsca nie przyznano,
II miejsce – Martyna Lach (SP nr 1 w Jaśle),
III miejsca nie przyznano,
wyróżnienia: Wojciech Motyka (Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle) i Jakub Motyka (SP nr 2 w Jaśle),

fot. Paweł Sendra

 

 

 
w kategorii szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Iga Gałuszka (Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym) i Mikołaj Kurowski (MDK Jasło, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle),
II miejsce – Paweł Sendra (Zespół Szkół nr 3 w Jaśle),
III miejsca nie przyznano,
wyróżnienia: Jakub Topolski, Eryk Borkowski i Dawid Czajka (wszyscy Zespół Szkół Technicznych w Jaśle),

fot. Martyna Lach

w kategorii: osoby dorosłe:
I miejsce – Wiesław Telega,
II miejsce – Justyna Krowiak-Czeran,
III miejsce – Patrycja Samborska,
wyróżnienia – Anna Krupa i Wojciech Domagała.

 

 

 

 

fot.Wiesław Telega

Jak stwierdził Wiesław Hap – prezes SMJiRJ: „Celem tegorocznego konkursu było ukazanie różnych scen z życia codziennego miasta i jego mieszkańców. Oprócz treści ważna była również  forma indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego własna, oryginalna, ciekawa wizja, pomysł i spojrzenie na temat”.  Zachęcając kilka miesięcy temu do udziału w tej edycji zmagań pasjonatów fotografii przewodniczący jury Andrzej Gawlewicz powiedział: „Liczymy, że startujący w konkursie uchwycą mieszkańców Jasła w różnych formach ich aktywności. Współczesny, prawdziwy obraz Jasła to nie tylko ulice czy budynki ale także ludzie, to jak żyją, jak są ubrani, co robią, jak się zachowują. Chcemy aby uczestnicy pokazali jaślan, swoich przyjaciół, sąsiadów, mieszkańców na tle ich miasta, na ich ulicach i placach, parkach, skwerach, zakładach pracy czy wnętrzach charakterystycznych budynków. Każde miasto ma swój własny puls, specyficzne tętno, które uspokaja się nocą, by od rana bić coraz mocniej. To żywy organizm który się zmienia”.

 

fot. Patrycja Samborska

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy nie przygotowali uroczystego podsumowania konkursu. Dyplomy przygotowane przez MDK i nagrody ufundowane przez Miasto Jasło oraz SMJiRJ wszyscy nagrodzeni odebrali za potwierdzeniem na przełomie stycznia i lutego 2022 r. u Dariusza Tęczy w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

 

 
 

 

 

fot. Justyna Krowiak-Czeran – Jesień idzie…

/pz/

Komentarze wyłączone.