28 Turniej wiedzy o Jaśle

Konfederacja Barska na Jasielszczyźnie, dzieje jasielskiego ratusza, biografia Stanisława Kadiego, to tylko niektóre z zagadnień obecnych na 28 Turnieju wiedzy o Jaśle organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, który odbył się w MDK 9 maja 2019.

W Turnieju uczestniczyło 9 szkół podstawowych, 2 gimnazja i 3 szkoły ponadgimnazjalne – w sumie  22 drużyny trzyosobowe.  Uczniowie mieli do rozwiązania test z lukami skupiający się na dziejach Jasła i Jasielszczyzny w drodze do niepodległości. Mimo rozległości tematu jurorzy stwierdzili wysoki poziom przygotowania uczestników.  

Zwycięzcami poszczególnych kategorii okazały się drużyny ze szkół:

Szkoły Podstawowe:  1 miejsce – drużyna z SP nr 12

                                               2 miejsce – drużyna z SP nr 4

                                               3 miejsce – drużyna z SP nr 12

Gimnazja:                             1 miejsce – drużyna z SP nr 12

                                               2 miejsce – drużyna z SP nr 12 i ex aequo  drużyna z SP nr 2

                                               3 miejsce – drużyna z SP nr 2

Szkoły ponadgimnazjalne: 1 miejsce – drużyna z Zespołu Szkół nr 4

                                               2 miejsce  – drużyna z Zespołu Szkół nr 4

                                               3 miejsce – drużyna z I LO

Jurorami Turnieju byli nauczyciele historii z Jasła i powiatu jasielskiego w składzie: Ryszard Turek – Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie, Jacek Bracik – Zespół Szkół w Tarnowcu, Robert Nowiński – Zespół Szkół w Kołaczycach, Łucja Filipek – SMJiRJ oraz Małgorzata Madej – emerytka z Zespółu Szkół w Trzcinicy. Nad całością wszystkich działań organizacyjnych i prowadzeniem Turnieju czuwała Felicja Jałosińska, wiceprezes SMJiRJ przy pomocy udzielonej przez Justynę Maniak z MDK.

  

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Starosta Adam Pawluś oraz Prezes Zarządu Orion Engineered Carbons Ryszrd Rozwadowski. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania głównym sponsorom nagród i firmom wspierającym: Hucie Szkła Jasło, Społem Jasło, Piekarni i Ciastkarni Jan Wątroba, Z.P. Liwocz i PPHU Astra.

Za rok kolejna już 29 edycja Turnieju o Jaśle. Warto już sięgać po liczne publikacje o Jaśle i regionie ze zbiorów SMJiRJ oraz innych. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.   

Komentarze wyłączone.