Sztuki Bogusława Masteja na szkolnej scenie Manville w USA

Nadesłano nam fotografie ze sztuki wystawionej przez Polonusów w szkole w Manville w stanie New Jersey. W mieście tym działa kółko teatralne młodzieży prowadzone przez nauczycielkę Polskiej Szkoły Dokształcającej, Panią Annę Grochocką.  Sztuka opracowana została w oparciu o twórczość Bogusława Masteja, znanego jaślanina, członka Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Początek temu przedsięwzięciu dało spotkanie, do którego doszło w czerwcu 2012 r. Bogusław Mastej podarował wówczas na pamiątkę swoim krewnym, zamieszkałym w Dallas (w stanie Teksas) książki swojego autorstwa „Legendy na Naszej Scenie” (wyd. SMJiRJ) oraz „Krzyż z Miodnozłotego Jantaru” (wyd. JDK). Krewni ci, Danuta i Jerzy Drozen pokazali książki swej przyjaciółce, wspomnianej Annie Grochockiej. Nauczycielka uznała je za bardzo przydatne w pracy pedagogicznej i podjęła starania o zdobycie dalszych egzemplarzy. Aby oszczędzić Pani Grochockiej fatygi, Bogusław Mastej, za pośrednictwem Pani Danuty Drozen wysłał do szkoły w Manville dwa egzemplarze „Legend”, a ponadto zbiór jasełkowy, pt. „Po Kolędzie” (wyd. SMJiRJ).

Przed tygodniem od Polskiej Szkoły Dokształcającej w Manville nadesłano zdjęcia z kółka teatralnego młodzieży prowadzonego przez Panią Annę Grochocką. Zdjęcia pochodzą z przedstawienia pt. „Po Kolędzie”, granego według pióra B. Masteja.

Na zdjęciu B. Mastej.

Na pierwszej fotografii widzimy kuszenie Heroda przez złe duchy, na drugim – scenę finałową całego zespołu.

Ilustracja główna – herb szkoły w Manville ze strony http://www.nest946.com/POLISH_SCHOOL.html .

/ms/

 

Still quiet here.sas

Skomentuj wpis

You must be logged in to post a comment.